به روزرسانی: لایه‌نشان تمام–اتوماتیک کربن میله (راد)

دستگاه‌های لایه‌نشان کربن شرکت پوشش‌های نانوساختار با مجهز شدن به امکان لایه‌نشانی کربن با کنترل خودکار و تمام–اتوماتیک فرآیند تبخیر راد کربنی به روزرسانی شده‌اند. با انجام فرآیند لایه‌نشانی برنامه‌ریزی شده، قابلیت ایجاد لایه‌های نازک کربنی به صورت تکرارپذیر و با دقت بالای مورد نیاز در امور تحقیقاتی پیشرفته، فراهم می‌شود.

با قابلیت لایه‌نشانی برنامه‌ریزی شده راد کربنی به روش تبخیر حرارتی با کنترل منابع تغذیه از طریق صفحه نمایش لمسی، که به تازگی به دستگاه‌های کربن کوتر شرکت پوشش‌های نانوساختار افزوده شده است، انجام فرآیند لایه‌نشانی لایه نازکی از کربن را به صورت یکنواخت، تکرارپذیر و به دور از خطاهای انسانی قابل دستیابی شده است.

لایه‌نشانی کربن روشی متداول برای پوشش‌دهی و آماده‌سازی نمونه‌های میکروسکوپ الکترونی است. در این روش، لایه‌ای نازک از کربن، به عنوان ماده‌ای رسانا، بر روی نمونه نارسانا لایه‌نشانی می‌شود تا تجمع بار الکتریکی بر روی سطح در حین تصویربرداری میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) یا تونل زنی (TEM) ایجاد نشود و تصویربرداری را مختل ننماید.

در لایه‌نشانی کربن به روش تبخیر حرارتی از راد (میله) یا فیبر (نخ) کربنی استفاده می‌شود. به دلیل ضخامت بیشتر راد کربنی نسبت به نخ، برای تبخیر راد نیاز به منبع تغدیه با جریان بالاتری است اما فرآیند لایه‌نشانی آن کنترل‌پذیرتر و دارای آلودگی کربنی کمتری است.

در لایه نشانی کربن – Carbon Rod Evaporation Head
در لایه نشانی کربن – Carbon Fiber Evaporation Head

شرکت پوشش‌های نانوساختار همواره با ارتقاء دستگاه‌ها و خدمات خود از پیشروترین تولیدکنندگان دستگاه‌های لایه‌نشانی در خلاء است که در راستای رفع نیازهای مشتریان خود کوشاست. دستگاه‌های لایه‌نشان کربن خلاء پایین و بالای DCR و DCT، و دستگاه‌های لایه‌نشانی ترکیبی اسپاترکوتر، کربن کوتر و تبخیر حرارتی DSCR، DSCT و DSCT-T هم اکنون مجهز به سیستم لایه‌نشانی خودکار راد و فیبر کربنی هستند. حالت لایه‌نشانی اتوماتیک در دستگاه‌های کربن کوتر امکان انجام فرآیندهای لایه‌نشانی کنترل‌پذیر کربن با دقت لایه‌نشانی بالا را فراهم می‌نماید.

برخی از محصولات شرکت

اسپاترکوتر

NSC DSR1 Full Face Products Page
NSC DST3 full face

کربن کوتر

NSC DCR full face
NSC DCT full face

SEM کوتر

تبخیر حرارتی

DTT full face
NSC DTE Full Face Products Page

Leave a Comment