بازار آمریکا مربوط به کاربردهای سیستم های رسوب بخار فیزیکی
ازار جهانی خدمات و سیستم های رسوب بخار فیزیکی

مطالعه گزارش بازار جهانی لایه نشانی در خلاء موجب بهبود تصمیم گیری های تجاری در این زمینه می شود. بازار جهانی لایه نشانی در خلاء، طیف گسترده ای از فرصت ها را برای تولیدکنندگان، خدمات دهندگان و استفاده کنندگان محصولات این حوزه در سطح جهانی فراهم می آورد. این گزارش شامل اطلاعات جامع و مناسبی در زمینه بازیکنان اصلی در کسب سهم عمده بازار جهانی از نظر درآمد، فروش، عرضه، تقاضا و کیفیت محصولات و خدمات حوزه لایه نشانی در خلاء می باشد. رهبران اصلی بازار عبارتند از:

Applied Materials, Buhler, Oerlikon, Von Ardenne, Shincron, ULVAC, KDF, Denton Vacuum, Veeco Instruments, IHI, CVD Equipment Corporation, BOBST, Mustang Vacuum Systems, Semicore.

پیش بینی می شود که در سالهای آینده تقاضای روبه رشدی برای خرید سیستم های لایه نشانی در خلاء  در ناحیه آمریکای شمالی و اروپا ایجاد شود. هزینه های میادین صنعتی، رقابت شدید، معرفی محصولات جدید، افزایش هزینه های صنعت عمومی، مقاوم سازی و نوسازی تکنولوژی های قدیمی، افزایش پذیرش سیستم های لایه نشانی در خلاء در کشورهای در حال توسعه باعث رشد بازار جهانی در این زمینه خواهد شد. از آنجایی که سطح تکنولوژی ساخت سیستم های لایه نشانی در خلاء بالا است، بازار جهانی این سیستم ها متمرکز است و بعضی از شرکت ها مثل Applied Materials, ULVAC, Buhler Leybold Optics ، به علت عملکرد قوی سیستم ها و خدمات مناسب شرکت ها شناخته شده تر هستند. در زمان مشابه ژاپن ۲۵.۷۳ درصد بازار تولید در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است که سهم قابل توجهی در بازار جهانی سیستم های لایه نشانی در خلاء می باشد. میزان تقاضا برای سیستم های لایه نشانی در خلاء وابسته به صنایع پایین دستی و اقتصاد جهانی است. از آنجا که همواره در سالهای آینده اقتصاد جهانی نامشخص خواهد بود، ممکن است سرعت رشد صنعت ماشین های لایه نشانی در خلاء این سرعت را حفظ نکند. با این حال، پیش بینی می شود با افزایش تعداد مصرف کنندگان نهایی در صنعت بازار سیستم های لایه نشانی در خلاء امیدوار کننده و در آینده ای نزدیک بسیار پررونق خواهد بود. علاوه بر این، پیشرفت های تکنولوژی احتمالاً تقاضای بیشتر بازار را در سالهای آتی دامن خواهد زد. نیاز روزافزون به خواص بسیار پیچیده مرتبط با سطح، مانند انعطاف پذیری زیاد، خواص مغناطیسی، نوری، الکترونیکی و کاتالیزوری، توسط پوشش های تک ساختار یافته پیشرفته نیز به رشد بازار کمک می کند.

 در سال ۲۰۱۸ بازار سیستم های لایه نشانی در خلاء، ۳۴۴۰ میلیون دلار بوده و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ به ۴۴۷۰ میلیون دلار برسد و این یعنی رشد ۳.۳ درصدی بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵. هر بخش از بازار اطلاعات عمیقی در مورد جنبه کیفی و کمی بازار ارائه می دهد. 

براساس نوع ، بازار دستگاه های لایه نشانی در خلاء به دو دسته رسوب بخار شیمیایی (CVD) و رسوب بخار فیزیکی (PVD) تقسیم می شود. عمده کاربردها شامل خودرو ، الکترونیک ، بسته بندی ، اپتیک، شیشه و سایر موارد است.

سهم بازار رسوب بخار فیزیکی (PVD) جهانی در سال ۲۰۱۷ در آمریکا حدود  ۱۶.۸۵ میلیارد دلار ارزش گذاری شد و پیش بینی می شود با نرخ ۶.۱ درصد از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ گسترش یابد. بازار PVD در درجه اول ناشی از افزایش تقاضا برای پوشش های قابل اعتماد و با دوام در تجهیزات پزشکی، به ویژه از کشورهای در حال توسعه است. بنابراین، انتظار می رود بازار رسوب بخار فیزیکی (PVD) در بخش برنامه های کاربردی تجهیزات پزشکی دارای پتانسیل رشد قوی باشد.

بازار آمریکا مربوط به کاربردهای سیستم های رسوب بخار فیزیکی

بازار آمریکا مربوط به کاربردهای سیستم های رسوب بخار فیزیکی (PVD) بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۵

کاربردهای رسوب بخار فیزیکی (PVD) شامل میکروالکترونیک، ذخیره سازی داده ها، سلول های خورشیدی، ابزار برش و تجهیزات پزشکی است. پیش بینی می شود تجهیزات پزشکی به عنوان بخش اصلی کاربردها با نرخ رشد ۷.۴٪ از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ گسترش یابد. پیش بینی می شود با افزایش هزینه های دولت های مختلف برای تأمین خدمات بهداشتی و درمانی اساسی، تقاضای محصول در وسایل و تجهیزات پزشکی افزایش یابد و متعاقباً بازار جهانی سیستم های لایه نشانی در خلاء را هدایت کند. میکروالکترونیک بیشترین سهم کاربردهای سیستم های لایه نشانی در خلاء را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده و انتظار می رود طی دوره پیش بینی شده شاهد رشدی متوسط باشد. نیازکمتر به قطعاتی که به فرآیند های پوشش دهی نیاز دارند، دلیل اصلی رشد کند این بخش است. کاربردهای pvd در سلول های خورشیدی با نرخ رشد ۷.۱ درصد، دومین حوزه پرکاربرد برای سیستم های لایه نشانی در خلاء بین سال های ۲۰۱۸-۲۰۲۵ خواهد بود. انتظار می رود این بخش به ویژه در آسیا و اقیانوسیه و اروپا با توجه به افزایش سرمایه گذاری های تحقیق و توسعه توسط تولید کنندگان سلول های فتوولتائیک برای کاهش هزینه ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار شود. 

ازار جهانی خدمات و سیستم های رسوب بخار فیزیکی

بازار جهانی خدمات و سیستم های رسوب بخار فیزیکی (PVD) در سال ۲۰۱۷

موادی که به صورت متداول برای پوشش دهی نمونه های مختلف و یا در فرایند پوشش دهی توسط سیستم های لایه نشانی در خلاء مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: تیتانیوم ، آلومینیوم و کروم.

خدمات PVD شامل ترکیب تکنولوژی ها، از قبیل خلاء، تبخیر، و سیستم های اسپاترینگ برای تولید پوشش های مقاوم در برابر سایش، با قیمت مناسب و با کیفیت برتر است. همانطور که در شکل مشاهده می شود،  در سال ۲۰۱۷  تجهیزات PVD  بیشترین علاقه مندی را به خود جذب کرده که ۵۹.۹ درصد کل بازار جهانی سیستم ها و خدمات لایه نشانی در خلا فیزیکی (PVD) را به خود اختصاص داده است. پیش بینی می شود این بخش در سال های آینده نیز سهم عمده بازار را به خود اختصاص دهد.

انتظار می رود بازار آسیا و اقیانوسیه به دلیل افزایش تقاضا در کاربردهای ذخیره سازی باتری های سلول های خورشیدی در مقیاس کوچک، رشد قابل توجهی داشته باشد. تقاضا در هند، چین و ژاپن به دلیل زیرساخت های نامناسب برق احتمالاً طی دو سال آینده زیاد خواهد بود. پیش بینی می شود که بازار اروپا رشد قابل توجهی را در سالهای آتی به دلیل تشدید تقاضا در کاربردهایی که برای افزایش طول عمر محصولات نهایی از لایه نازک های فلزی روی محصولات استفاده می کنند، نشان دهد. آمریکای شمالی پیشگام این بازار است و پیش بینی می شود بالاترین رشد با نرخ ۵.۷٪ بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ را به ثبت برساند. این رشد به علت حمایت نظارتی کافی برای تشویق سرمایه گذاری خصوصی در سطح داخلی در صنعت نیمه هادی خواهد بود. منطقه خاورمیانه (MEA) نیز به احتمال زیاد طی سالهای آینده از پیشرفت چشمگیری برخوردار خواهد بود. 

شرکت های کلیدی در بازار جهانی که تقریبا ۷۰٪  سهم بازار را در دست دارند در تلاشند تا سهم بازار خود را به همراه سودآوری از طریق افزایش نوآوری های محصولات خود افزایش دهند. به عنوان مثال شرکت Advanced Energy در ژانویه ۲۰۱۴  AEG Power Solutions (ماژول کنترل قدرت) را معرفی کرد که این کسب و کار به شرکت کمک کرد تا موقعیت بازار خود را در محصولات مبتنی بر تولید منابع تغذیه قدرت مورد استفاده در سیستمهای لایه نشانی در خلاء افزایش دهد. در ماه مه سال ۲۰۱۵،  این شرکت Applied Endura Cirrus HTX PVD را برای ساخت لایه نازک های ماسک سخت نیترید تیتانیوم معرفی کرد که در ساخت تراشه های ۱۰ نانومتر و ۷ نانومتر استفاده می شود. 

در صورت تمایل برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه نمایید:

https://onedigiclick.com/2019/08/08/vacuum-coating-machines-market

https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/physical-vapor-deposition-pvd-market

جزئیات مقاله
سیستم های لایه نشانی در خلاء و پیش بینی گردش مالی در آن حوزه
نام مقاله
سیستم های لایه نشانی در خلاء و پیش بینی گردش مالی در آن حوزه
توضیحات
در این مقاله، به اهمیت سیستم های لایه نشانی در خلاء و موارد کاربرد آن، می پردازیم و بازار جهانی آنها را به تصویر می کشیم. تا انتهای مقاله با ما باشید
نویسنده
منتشر کننده
پوشش های نانوساختار
لوگو