دستگاه لایه نشان خلاء بالا مدل DST1-170
دستگاه لایه نشان خلاء بالا مدل DST1-170

صادرات یک دستگاه اسپاترینگ مدل DST1-170 به کشور مصر

در ادامه روند فراگیر صادرات محصولات شرکت پوشش های نانو ساختار، محصولات این شرکت به قاره آفریقا رسید. با ورود محصولات ساخت شرکت پوشش های نانو ساختار به مصر، به عنوان یکی از کشورهای برجسته آفریقا از نظر علمی، می توان گفت محصولات این شرکت وارد بازار بزرگ و بالقوه آفریقا شده است. مصر از دیدگاه علمی و فرهنگی به عنوان یکی از مهمترین کشورها در جهان عرب و خاورمیانه نیز محسوب می شود. شرکت پوشش های نانو ساختار، یک دستگاه لایه نشان خلاء بالا به کشور مصر صادر کرده است.

دستگاه لایه نشان خلاء بالا مدل DST1-170

دستگاه لایه نشان خلاء بالا مدل DST1-170، از جمله دستگاه های لایه نشانی به روش اسپاترینگ ساخت شرکت پوشش های نانو ساختار است که مجهز به پمپ توربومولکولار بوده و مناسب برای آماده سازی نمونه های میکروسکوپ های الکترونی که نیاز به رزولوشن بالایی دارند، است. از جمله کاربردهای این دستگاه می توان به آماده سازی نمونه ها برای کاربردهای میکروسکوپ الکترونی روبشی نشر میدانی(FE-SEM) و میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) اشاره کرد.

پوشش های نانو ساختار

شرکت پوشش‌های نانو ساختار با به کار گیری متخصصین ورزیده در رشته های مختلف نظیر فیزیک، مکانیک و الکترونیک و با هدف تأمین تجهیزات مورد نیاز محققین ایرانی فعالیت خود را آغاز کرد و در مدت کوتاهی توانست با ساخت انواع سیستم‌های لایه نشانی تحت خلأ نظیر اسپاترینگ، تبخیر حرارتی و لایه نشانی با لیزر پالسی به جایگاه خوبی در بین فعالان این حوزه دست پیدا کند. به تدریج با پیشگامی در کشور در ساخت مدل های رومیزی سیستم های لایه نشانی تحت خلأ  و همینطور بهبود کیفیت محصولات، شرکت پوشش های نانو ساختار موفق به تثبیت جایگاه خود و به دست آوردن سهم عمده بازار ایران در این حوزه شد.

این شرکـت با شناخت کامل از ظرفیت های موجود و با رویکرد ورود به بازارهای خارجی به عنوان اولین شرکـت ایرانی این حوزه در سال ۹۱ اقدام به اخذ گواهی‌های بین المللی سیستم مدیریت کیفیت و انطباق محصول با استانداردهای اتحادیه اروپا نمود و بدینوسیله توانست مجوز ورود محصولات خود را به بازارهای جهانی دریافت نماید.