DTT three shots

عموم مردم تصور می کنند که کشور چین تنها یکی از بزرگترین صادر کننده ها در جهان است اما باید گفت که این کشور علاوه بر اینکه صادر کننده بزرگی است واردات بالایی نیز دارد. با توجه به جمعیت میلیاردی کشور چین، صادرات به این کشور و وارد شدن به این بازار بزرگ از اهمیت بالایی برای هر تولید کننده ای برخوردار است.

شرکت پوشش های نانو ساختار در ادامه صادرات موفق خود به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اروپایی و آمریکایی، توانسته وارد بازار بزرگ چین با بیش از هزاران مرکز دانشگاهی، علمی و تحقیقاتی شود. در این راستا یک دستگاه لایه نشانی به روش تبخیر حرارتی مدل DTT، مجهز به سه منبع تبخیر جداگانه و مناسب برای لایه نشانی فیلم های چند لایه و همچنین آلیاژسازی به شرکت zhejiang scientific instruments & materials I/E Co. ltd واقع در استان ژجیانگ چین صادر شد. قابل ذکر است که این شرکت یک سازمان یکپارچه است که مستقیماً زیر بخش علوم و فناوری استان ژجیانگ فعالیت می کند و مسئولیت تامین ابزار و سیستم های مورد نیاز آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را بر عهده دارد.

تبخیر حرارتی یکی از روش های لایه نشانی به روش فیزیکی می باشد. در این روش ابتدا گرمای ناشی از عبور جریان الکتریکی موجب تبخیر شدن ماده مورد نظر شده، سپس بخار ایجاد شده به صورت لایه ای با ضخامت چند نانومتر تا چند میکرومتر روی بستر در نظر گرفته شده نشانده می شود. این دستگاه مناسب برای کاربرد در حوزه اپتیک و فوتونیک، میکروالکترونیک، سلول های خورشیدی و سایر زمینه های مرتبط با مهندسی سطح و ایجاد لایه های نانومتری است.

جزئیات مقاله