صادرات دو دستگاه لایه نشانی در خلاء به کره جنوبی
صادرات دو دستگاه لایه نشانی در خلاء به کره جنوبی

صادرات دو دستگاه لایه نشانی در خلاء به کره جنوبی

در پی عقد قرار داد با یکی از شرکت های معروف کره ای که سازنده میکروسکوپ الکترونی می باشد، دو دستگاه لایه نشانی در خلاء با مدل های DSCR و DSCT به این کشور ارسال شد. صادرات دستگاه لایه نشانی به کره جنوبی ، به این شرکت که در حال حاضر دارای بیش از ۳۰ نمایندگی در نقاط مختلف دنیا می باشد،‌ انجام شده است. لازم به ذکر است که به منظور تصویر برداری اجسام غیرهادی یا دارای هدایت الکتریکی ضعیف با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی، نیاز است تا یک لایه نانومتری مواد رسانای الکتریکی(معمولا از طلا یا کربن استفاده می شود) روی جسم مورد نظر برای تصویر برداری نشانده شود. بدین منظور سیستم های لایه نشانی در خلاء برای آماده سازی نمونه های میکروسکوپ های الکترونی استفاده می شوند.

سیستم DSCR توانایی لایه نشانی فلزات نجیب و کربن را دارد و سیستم DSCT علاوه بر این ها، با توجه به مجهز بودن به پمپ توربومولکولار قادر به لایه نشانی رنج وسیعی از فلزات نیز می باشد. با توجه به این که این دو دستگاه قابلیت انجام لایه نشانی در مد تمام اتوماتیک را دارند، بسیار مناسب برای کاربران میکروسکوپ های الکترونی هستند، تا بدون اتلاف وقت بتوانند نمونه های بیشتری را  به صورت تکرار پذیر لایه نشانی کنند. دستگاه های DSCT و DSCR، مجهز به دو درِ مجزا برای انجام لایه نشانی از نخ کربن و لایه نشانی فلزات با روش اسپاترینگ می باشند که به راحتی قابل تعویض هستند. حجم کوچک محفظه خلاء در این دو دستگاه امکان رسیدن به فشار مناسب را در زمانی کمتر از ۵ دقیقه فراهم می آورد.

دستگاه های لایه نشانی DSCT و DSCR از مدل های کوچک محصولات شرکت پوشش های نانوساختار می باشند و فضای کمی را اشغال می کنند که این امر بسیار مناسب برای آزمایشگاه های تحقیقاتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دو محصول و سایر محصولات شرکت پوشش های نانو ساختار به سایت این شرکت مراجعه نمایید.