NSC DTT full face

صادرات یک دستگاه لایه نشانی به یکی از دانشگاه‌های آمریکای شمالی

همانطور که جامعه علمی کشور می‌دانند، رتبه‌های برتر در بین دانشگاه‌های دنیا متعلق به دانشگاه‌های آمریکا و کانادا است. این دانشگاه‌ها از  جمله مهمترین مراکز علمی و تحقیقاتی جهان به شمار می‌آیند و در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها افراد سرشناس و تاثیر‌گذاری همچون کوفی‌عنان دبیر کل سابق سازمان ملل به چشم می‌خورد. صادرات دستگاه لایه ‌نشانی به آمریکای شمالی ، موفقیتی چشمگیر به حساب می‌آید.

با افتخار اعلام می‌کنیم علی رغم تمام تحریم‌های یک جانبه علیه کشورمان ایران، شرکت دانش‌بنیان پوشش‌های نانوساختار با بهره‌گیری از توانایی‌ها و استعدادهای داخل کشور موفق به ساخت محصولاتی شده است که کیفیت، کارآمدی و قیمت رقابتی آنها ضامن گرایش روزافزون مراکز بزرگ علمی و تحقیقاتی دنیا به سمت محصولات آن می‌باشد. صادرات دستگاه لایه ‌نشانی به آمریکای شمالی(توسط نمایندگان خارجی این شرکت) بیان‌کننده این مساله است که کارایی و کیفیت محصولات این شرکت مناسب برای انجام مطالعات و تحقیقات علمی در لبه‌ جهانی دانش و تکنولوژی است.

دستگاه لایه ‌نشانی تبخیر حرارتی

دستگاه لایه ‌نشانی تبخیر حرارتی، یکی از سیستم‌های لایه‌ نشانی تحت خلاء ساخت شرکت پوشش‌های نانو ساختار است که می‌تواند با استفاده از روش تبخیر حرارتی مقاومتی، لایه‌های نانومتری از مواد گوناگون را روی سطوح مختلف ایجاد کند. این دستگاه امکان همزمان تبخیر دو یا سه ماده را برای کاربر فراهم می‌کند و مناسب برای ساخت چند لایه‌ای‌ها(Multilayers) و آلیاژها می‌باشد.

تبخیر حرارتی یکی از روش‌های فیزیکی لایه ‌نشانی تحت خلاء است که در آن گرمای ناشی از عبور جریان الکتریکی موجب تبخیر شدن ماده مورد نظر شده، سپس بخار ایجاد شده به صورت لایه‌ای با ضخامت چند نانومتر تا چند میکرومتر روی بستر در نظر گرفته شده، نشانده می‌شود. این دستگاه مناسب برای کاربرد در حوزه اپتیک و فوتونیک، میکروالکترونیک، سلول‌های خورشیدی و سایر زمینه‌های مرتبط با مهندسی سطح و ایجاد لایه‌های نانومتری است.

دستگاه تبخیر حرارتی – DTT

monitor DTT

دستگاه تبخیر حرارتی در خلاء با ابعاد بسیار مناسب در مدل رومیزی قادر است در طی کمتر از ۱۰ دقیقه  به فشار مورد نظر رسیده و عملیات لایه نشانی را از سه بوته یا بسکت مختلف شروع کند و اقدام به ساخت انواع لایه های مختلف نماید. قابلیت لایه نشانی از سه منبع تبخیر به صورت همزمان، امکان ایجاد لایه های آلیاژی توسط این دستگاه را فراهم آورده است.