DSCR-300 : دستگاه جدید اسپاترینگ و لایه نشان کربن

DSCR-300 دستگاه جدید اسپاترینگ و لایه نشان کربن

شرکت پوشش‌های نانوساختار، یکی از شرکت‌های پیشگام در حوزه ساخت دستگاه‌های لایه نشانی، مفتخر است دستگاه جدید خود را با عنوان DSCR-300 معرفی کند. این دستگاه با محفظه‌ای به قطر ۳۰۰ میلیمتر، مناسب برای لایه نشانی نمونه‌هایی بزرگ‌تر از حد استاندارد یا نمونه‌های کوچک ولی با تعداد زیاد، به درخواست مشتری‌های این شرکت طراحی و ساخته شده است.

دستگاه DSCR-300، اسپاترینگ و لایه نشان کربن، یک راه به صرفه برای حفظ سرمایه و استفاده روزمره در آزمایشگاه‌ها می‌باشد. این دستگاه با طراحی جدید و محفظه‌ای بزرگ‌تر، مناسب نمونه‌هایی تا قطر ۱۵۰ میلیمتر می‌باشد. دستگاه DSCR-300 که نسخه به‌روز‌رسانی شده دستگاه DSCR است، مانند نسل قبلی خود، مجهز به درِ لایه نشان اسپاترینگ و درِ تبخیر کربن (Carbon Head) است. شرکت پوشش‌های نانوساختار، این دستگاه جدید را در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی کرده است.

دستگاه DSCR-300، اسپاترینگ و لایه نشان کربن، به کاتدهای آبگرد ۳ یا ۴ اینچی متناسب با خواست مشتری تجهیز می‌شود و عمدتا به عنوان پوشش‌دهنده نمونه‌های میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) استفاده می‌شود. این دستگاه، یک لایه نشان مجهز به پمپ روتاری است که با دو درِ قابل تعویض امکان اسپاترینگ فلزات نجیب یا تبخیر حرارتی کربن را ایجاد می‌کند(DSCR-300 تنها قابلیت تبخیر حرارتی کربن را دارا می‌باشد و در صورت نیاز به تبخیر حرارتی سایر مواد به دستگاه تبخیر حرارتی DTT یا اسپاترینگ و لایه نشان کربن خلاء بالا DSCT نیاز است). از دیگر امکانات دستگاه اسپاترینگ و لایه نشان کربن، میتوان به مانیتور لمسی ۷ اینچی تمام رنگی اشاره کرد که تمام فرایند‌های لایه نشانی از طریق آن کنترل می‌شود. همچنین در این دستگاه، کاربر می‌تواند فرایند لایه نشانی را بر اساس ضخامت یا زمان به صورت تمام اتوماتیک تنظیم کند و پس از رسیدن به زمان یا ضخامت مورد نظر، عملیات لایه نشانی به صورت خودکار متوقف می‌شود.

نکته قابل توجه در این دستگاه کاتد آبگرد آن است که باعث می‌شود DSCR-300 تا ساعت‌ها بدون آسیب، عملیات لایه نشانی را انجام دهد(معمولا برای کنتکت زدن نیاز به لایه‌های ضخیم‌تر است). امید است این دستگاه که متناسب با نسل جدیدی از تحقیقات آزمایشگاهی طراحی شده است، با تسهیل بخشیدن به پیشرفت کار شما پژوهشگران عزیز، موجب بالندگی و پیشرفت بیشتر کشور عزیزمان گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دستاورد جدید، لطفا به صفحه این محصول مراجعه فرمایید: